مهدی دیندار

طراح وب - حسابدار - حسابرس

ایران - تهران
پروفایل من در شبکه های اجتماعی
 • بلاگ
 • پروفایل
 • رزومه
 • تماس با من

بلاگ - بلاگ من


2.7857142857143 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 2.79 (7 رای)

در این قسمت بد نیست اندکی با عناصر تشکیل دهنده یک سایت جوملایی آشنا شویم .

هسته جوملا :

هسته جوملا یک اسکریپت کد باز است که با نصب آن امکانات بسیاری برای شما فراهم میگردد تا بتوانید یک سایت داینامیک را طراحی و منتشر نمایید، همچنین این هسته دارای نمودی ظاهری است که به آن سایت گفته میشود و خود سایت از قسمت سرپرستی کنترل میگردد . هسته جوملا از کامپوننت ها ، ماژول ها ، پلاگین ها ، فایل های کتابخانه ای ، قالب و... تشکیل شده است که ادامه به شرح این عوامل میپردازیم.

 

قالب :

ترجمه صحیح قالب میتواند پوسته باشد اما آنچه در سایت های پشتیبانی دهنده بیشتر رایج شده است لفظ قالب میباشد که به همین دلیل ما در این کتاب از این کلمه استفاده مینماییم. ممکن است یک شخص لباس خود را تغییر دهد اما آن شخص همان شخص است و تنها وجهه دیداری وی تغییر یافته است . قالب هم برای یک سایت دقیقا همین حکم را دارد شما میتوانید با تغییر قالب جنبه دیداری همانند رنگ و محل نمایش عناصر صفحه را تغییر دهید اما محتوا اصلی شما تغییری نخواهد نمود .

افزونه ها :

افزونه ها در حقیقت اسکریپت های کوچکی هستند که به هسته جوملا اضافه شده و امکانات جدید را به شما عرضه میدارند یکی از عواملی که باعث گشته است تا سیستم مدیریت جوملا جومینا دارای قدرت بیشتری نسبت به سایر سیستم های مشابه شود وجود بیش از 9000 افزونه در حال حاضر میباشد . یک افزونه میتواند ماژول ، کامپوننت و یا یک پلاگین باشد .

ماژول ها :

ترجمه بهتر ماژول میتواند با توجه به مفهوم آن پنجره باشد اما آنچه در سایت های پشتیبانی دهنده بیشتر رایج شده است لفظ ماژول میباشد که به همین دلیل ما در این کتاب از این کلمه استفاده مینماییم. ماژول ها اطلاعاتی را از هسته دریافت و در سایت به نمایش میگذارند به عبارت دیگر نمود ظاهری یک ماژول تنها در سایت میباشد و خوراک اطلاعاتی که نمایش میدهد از هسته دریافت میگردد . در حقیقت یک ماژول به تنهایی چیزی به امکانات هسته اضافه نمی نماید و تنها میتواند اطلاعات موجود را به نحوی دیگر به نمایش بگذارد .

پلاگین ها :

پلاگین ها در جوملا افزونه هایی هستند که به هسته اضافه شده و امکانات جدیدی را در اختیار مدیر سایت قرار میدهد برخی از پلاگین ها دارای نمود ظاهری هستند و برخی دیگر تنها بعضی پارامتر ها را کنترل مینمایند اما بیشتر آن ها در قسمت مطالب دارای کاربرد میباشند . بر خلاف ماژول ها پلاگین ها دارای کاربری متفاوت میباشند .

کامپوننت ها :

کامپوننت ها جامع ترین افزونه های جوملا هستند . در برخی ترجمه ها دیده شده که لفظ افزونه هم معنی با لفظ کامپوننت بکار برده شده است که به نظر نگارنده اشتباه است . یک کامپوننت میتواند از تعدادی ماژول و پلاگین و خود کامپوننت تشکیل شده باشد . کامپوننت ها امکانات جدیدی به هسته اصلی اضافه مینمایند به عنوان مثال در هسته اصلی گالری تصاویر وجود ندارد اما با نصب یک کامپوننت گالری تصاویر این امکان به هسته اضافه میگردد . زمانی که یک کامپوننت به هسته اضافه میگردد به منو کامپوننت ها در قسمت سرپرستی یک منو هم نام کامپوننت اضافه میگردد . با توجه به توضیحات بالا نمود ظاهری یک کامپوننت در مقیاس محدود میتواند با نصب ماژول آن کامپوننت محیا شود و یا خود در سایت دارای منویی مشخص باشد که در فصول آینده مفصل در این رابطه بحث خواهیم نمود.

قالب ها :

قالب و یا پوسته نیز جزو افزونه های جوملا به حساب میایدچرا که به هسته اضافه میگردد هر قالب دارای جایگاهی مشخص است که ماژول ها میتوانند در آن به نمایش در بیایند .

منو ها :

ترجمه صحیح منو میتواند فهرست باشد اما آنچه در سایت های پشتیبانی دهنده بیشتر رایج شده است لفظ منو میباشد که به همین دلیل ما در این کتاب از این کلمه استفاده مینماییم. یک منو در حقیقت یک لینک میباشد که کاربر را به صفحه مورد نظر هدایت مینماید .

SEO : (Search engine optimization)

که ترجمه صحیح آن بهینه سازی برای موتورهای جستجو میباشد .یکی از عناصر اصلی در سئو SEF ( Search Engine Friendly) میباشد که بهینه سازی لینک ها برای موتورهای جستجو نام دارد . خوشبختانه سیستم مدیریت محتوا جوملا فارسی 2.5 جومینا در این نسخه از امکانات خوبی بهره مند شده است که در جای خود بدان خواهیم پرداخت

پروفایل - درباره من

مهدی دیندار
 • مهدی دیندار
 • 1375
 • ایران - تهران
 • MehdiEternal@gmail.com
 • 09129484066
 • وب سایت

سرویس های من
هاست اشتراكی

هاست افزونه نویس www.Afzoneh-Nevis.ir

توسعه دهنده وب

HTML , PHP , CSS

طراحی وب

جوملا ♥

میزان مهارت های حسابداری

مهارت های نرم افزاری
اکسل
65%
هلو
95%
همکاران سیستم
85%
آفیس
70%
توضیحات
 • کارشناسی 1397 - 1393
  دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس

نمونه كارها

فروشگاه اینترنتی بازارچه
seo
75%
css
90%
امنیت
95%
اینتر فیس
100%
توضیحات
 • فروشگاه اینترنتی بازارچه 1396
  baazaarche.ir

  فروشگاه اینترنتی بازارچه در سبک دیجی کالا قدرت گرفته از کامپوننت هیکاشاپ

وبسایت مهندس محمد عذیری
SEO
90%
CSS
75%
امنیت
90%
اینتر فیس
100%
توضیحات
 • وبسایت مهندس محمد عذیری 1395
  ozeiri.ir

  پایگاه اطلاع رسانی مهندس محمد عذیری مخترع و پژوهشگر و صاحب نظر

مجله بدان تو
SEO
85%
css
95%
joomla
100%
اینترفیس
100%
توضیحات
 • مجله بدان تو 1395
  Bedanto.ir

  بدان تو مجله اینترنتی رایگان

مجله حسابرس 24
SEO
85%
css
95%
joomla
100%
k2
100%
توضیحات
 • مجله حسابرس 24 1395
  Hesabres24.ir

  حسابرس 24 مجله تخصصی حسابداری و حسابرسی و بورس

تماس - تماس با من

اطلاعات تماس
 
 • آدرس: ایران - تهران
 • ایمیل: MehdiEternal@gmail.com
 • تلفن: 09129484066
 • تلگرام: t.me/MehdiDindar
من را دنبال کنید.
تماس با من

تنظیمات قالب

افکت ها صفحه

نوع بکگراند

رنگ بکگراند

تصویر بکگراند